دسته‌بندی نشده

لواط

در جوامع اسلامی روابط جنسی چارچوب مشخصی وجود دارد که انحراف از آنها می تواند منجر به آسیب به نظم جامعه و امنیت فردی و اجتماعی شود. یکی از جرائم جنسی مربوط به قانون کیفری ایران، جرم لواط می باشد که میزان و مجازات آن در شرع اسلام آمده است.لواط یک عمل شنیع و از گناهان کبیره می باشد لذا چنین گناهی موجب ثبوت حد شرعی است و اگر فاعل یا مفعول از گناه خود توبه نکنند سخت ترین عذاب ها و مجازات ها را تحمل خواهند کرد. شماره تماس وکیل کیفری: در صورت نیاز به برقراری ارتباط با وکیل کیفری حمیدرضا برادران ابراهیمی و دریافت مشاوره حقوقی در ارتباط با لواط با شماره 0912272413 تماس حاصل نمایید.

منظور از لواط چیست؟

همبستری دو مرد با یکدیگر برای ارضای غریزه جنسی گفته می‌شود. در عمل لواط یعنی، مردی آلت تناسلی خود را به اندازه ختنه‌گاه و بیشتر در مقعد مرد دیگری وارد می‌کند.

لواط در شرع اسلام :

در زشتی لواط همین بس که قوم لوط همگی به جرم این عمل شنیع، به بلای بزرگی دچار گشته، به دوزخ رهسپار شدند و شهرشان ویران و مایه عبرت آیندگان شد. قرآن کریم در این باره می‌فرماید: «وَ امْطَرْنا عَلَیْهِمْ مَطَراً فَانْظُرْ کَیْفَ کانَ عاقِبَةُ الُمجْرِمینَ» و (سپس چنان) بارانی (از سنگ) بر آنها فرستادیم، (که آن‌ها را در هم کوبید و نابود ساخت) پس بنگر سرانجام کار مجرمان چه شد!

مجازات لواط در شرع :

۱- کشتن و گردن زدن با شمشیر ۲- بستن دست و پای مجرم و پرت کردن او از جای بلندی مانند کوه و غیر آن ۳- سوزانیدن با آتش ۴- سنگسار کردن ۵- و بنا بر قولی خراب کردن دیواری روی او جرم-لواط-jorme-lavat

تعریف جرم لواط در قانون ایران :

در ماده 233 این قانون آمده است که :  لواط عبارت است از دخول اندام تناسلی مرد به اندازه ختنه گاه در دُبُر انسان مذکر دیگر

مجازات قانونی جرم لواط در قانون ایران :

مطابق ماده 234 قانون مجازات اسلامی : – مجازات حدی فاعل در صورتی که مفعول اکراه داشته باشد یا اینکه فاعل خودش همسری داشته باشد که بتواند با او رابطه جنسی داشته باشد : اعدام است در غیر این صورت حد او صد ضربه شلاق خواهد بود . – مجازات حدی لواط برای مفعول در هر صورت ( وجود یا عدم وجود احصان یعنی چه همسر داشته باشد چه نداشته باشد ) اعدام است .

حکم مربوط به نکاح لواط کننده :

مادر، دختر و خواهر لواط دهنده بر لواط کننده حرام می‌شود و نمی‌تواند با آن‌ها ازدواج کند حتی اگر لواط کننده یا لواط دهنده نابالغ باشند، ولی اگر گمان کند که دخول شده یا شک کند که دخول شده یا نه بر او حرام نمی‌شود. اگر فردی با مادر، خواهر یا دختر کسی ازدواج کند و بعد از ازدواج با آن فرد لواط کند آن‌ها بر او حرام نمی‌شوند.

دلایل اثبات جرم لواط :

1-اقرار برای اثبات لواط با اقرار باید چهار بار به انجام این عمل زشت در نزد قاضی اعتراف کرد تا وقوع جرم ثابت شود . اگر کسی کمتر از 4 بار به لواط اقرار کند ، حد او 31 تا 74 ضربه شلاق تعزیری درجه شش خواهد بود . هم چنین در صورتی که اقرار کننده بعد از اقرار ، انکار کند ( در صورتی که مجازات او اعدام باشد ) مجازات او به صد ضربه شلاق تبدیل خواهد شد. 2-شهادت : طبق ماده 199 قانون مجازات اسلامی ، برای شهادت در اثبات لواط ، باید 4 مرد ، شهادت بدهند . برای شهادت به این کار ، شاهد باید وقوع عمل را به صورت حضوری دیده باشد.

نکته :

امکان تخفیف در مجازات و یا عفو مجرم در جرم لواط وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *