دسته‌بندی نشده

جرم تفخیذ

جرم تفخیذ: در شرع مقدس تعریف و میزان و مجازات آن تعیین شده است. تَفخیذ نوعی رابطه جنسی بدون دخول است که با فرو کردن و مالیدن آلت جنسی مردانه بین ران‌های شریک جنسی انجام می‌شود. تفخیذ هم می تواند بین مرد با مرد باشد هم مرد با زن. مجازات جرم تفخیذ صد ضربه شلاق و در مواردی اعدام است.

شماره تماس وکیل رابطه نامشروع:

این مطلب توسط حمیدرضا برادران ابراهیمی وکیل پایه یک دادگستری نگارش شده است. برای مشاوره حقوقی توسط ایشان با شماره 09122724813 تماس حاصل نمایید.

 تفخیذ یعنی چه:

یک عمل جنسی است که بین دو مرد صورت می گیرد.

تفخیذ در فقه به چه معناست؟

در قواعد فقهی آمده است که تَفخیذ مرد با یک مرد دیگر حرام است و مجازات آن حد است و به قول مشهور حد آن صد تازیانه است. برخی نیز اعتقاد دارند در صورتی که مردی متاهل یا در اصطلاح فقهی محصن باشد، مجازات او سنگسار و در غیر این صورت مجازات او حدی است. البته در صورتی که این جرم برای بار سوم و چهارم نیز تکرار شود و هر بار نیز مجازات نسبت به مرتکب اعمال شده باشد ، منجر به مجازات اعدام می شود . تفخیذ مرد با زن بیگانه خارجی به حکم شرع زنا محسوب نمی شود اما حرام است و مجازات آن تعزیری خواهد بود. شماره تماس وکیل رابطه نامشروع پیشنهاد می شود مطالب ذیل را بخوانید و در صورت داشتن سوال با شماره 09122724813 تماس حاصل نمایید. قذف شکایت کیفری نفقه وکیل رابطه نامشروع مشاوره حقوقی کیفری مشاوره حقوقی رایگان ۲۴ ساعته

جرم تفخیذ در قانون ایران :

ماده 235 قانون مجازات اسلامی سال 92 : تفخیذ عبارت است از قرار دادن اندام تناسلی مرد بین ران ها با نشیمن گاه انسان مذکر دیگر. در تبصره این ماده نیز آمده است که دخول کمتر از ختنه گاه در حکم تفخیذ است. مطابق با ماده 236 قانون مجازات اسلامی: مجازات این عمل زشت صد ضربه شلاق است که هم نسبت به فاعل و هم نسبت به مفعول اعمال می شود. در اعمال مجازات این جرم فرقی میان محصن و غیر محصن و عنف و غیر عنف وجود ندارد. علاوه بر این در تبصره این ماده آمده است که در صورتی که فاعل عمل تفخیذ، غیرمسلمان باشد و مفعول مسلمان باشد، حد فاعل اعدام است. جهت دریافت مشاوره حقوقی و راهنمایی بیشتر در ارتباط با جرم تفخیذ با شماره 09122724813 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *