دسته‌بندی نشده

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ Startup

با ویزای استارتاپ (Start-up) کانادا به دنبال جذب کارآفرینانی است که پتانسیل راه اندازی شرکت های نوآور را داشته و می‌توانند ایجاد شغل نمایند. اگر یک ایده خوب داشته باشید و بتوانید یکی از سازمان های معرفی شده توسط اداره مهاجرت را راضی به سرمایه گذاری در طرح خود کنید، ویزای استارتاپ به شما و خانواده شما تعلق خواهد گرفت که توسط آن ویزای اقامت دائم کانادا اعطا می شود. همچنین می‌توانید مادامی که منتظر پاسخ پرونده اقامت دائم خود هستید، با مجوز کار ویزای استارتاپ به کانادا سفر کرده و به صورت موقت مشغول به کار شوید. دقت کنید که شما مجاز به سرمایه گذاری شخصی نیستید مگر اینکه سازمان های معرفی شده از شما بخواهند تا در سرمایه گذاری شراکت کنید.
برنامه ویزای استارتاپ به مهاجران کارآفرین در حالی که به استقرار آنها در کانادا کمک می‌کند، ویزای اقامت دائم نیز اعطا می‌کند. برنامه ویزای استارتاپ کارآفرینان مهاجر را ترغیب می کند تا شرکت های خود را در کانادا گسترش دهند. متقاضیان موفق با سازمان های بخش خصوصی کانادا همکاری می‌کنند و می‌توانند در زمینه راه اندازی و بازگشایی شرکت خود در کانادا و بودجه مورد نیاز، راهنمایی و مشاوره دریافت نمایند.

در صورت موفقیت در اخذ این ویزا، به شما و خانواده وابسته به شما ویزای اقامت دائم کانادا اعطا می شود و این ویزا مشروط به موفق بودن بیزینس یا کسب و کار مورد نظر نمی‌باشد و حتی در صورت عدم موفقیت در بیزینس مورد نظر پس از ورود به کانادا خللی در اقامت دائم شما و خانواده شما ایجاد نخواهد شد. سالیانه تا سقف ۲۷۵۰ پرونده در برنامه Start up انتخاب می‌شوند.

شرایط ویزای استارتاپ کانادا:

برای اینکه واجد شرایط ویزای استارتاپ باشید علاوه بر اینکه نباید قصد مستقر شدن در کبک را داشته باشید، باید شروط ابتدایی زیر را همزمان داشته باشید:

آزمون آیلتس جنرال:

CLB LevelSpeakingListeningReadingWriting
سطح ۵۵۵۴۵

آزمون TEF فرانسوی:

NCLC LevelSpeakingListeningReadingWriting
سطح ۵۲۲۵۱۸۰۱۵۰۲۲۵

 

هزینه ویزای استارتاپ کانادا:

سرمایه کافی برای یکسال اول زندگی در کانادا را برای تامین هزینه های اولیه خود و خانواده‌تان داشته باشید. دقت کنید که این هزینه ارتباطی با سرمایه گذاری در کشور کانادا ندارد و در این نوع ویزا شما شخصا نیازی به سرمایه گذاری ندارید.
تعداد اعضای خانوادهحداقل سرمایه مورد نیاز (دلار کانادا)
۱ نفر۱۲,۹۶۰
۲ نفر۱۶,۱۳۵
۳ نفر۱۹,۸۳۶
۴ نفر۲۴,۰۸۳
۵ نفر۲۷,۳۱۵
۶ نفر۳۰,۸۰۶
۷ نفر۳۴,۲۹۹
بیش از ۷ نفر، به ازاء هر فرد اضافی۳,۴۹۲

 

شرایط اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای استارتاپ کانادا:

نحوه اقدام برای ویزای استارتاپ کانادا:

1-ارائه یک ایده نو، بر پایه تکنولوژی و در مقیاس جهانی

معرفی ایده به گروه‌های سرمایه گذار

۲-نوشتن بیزینس پلن و بیزینس کانسپت و یا ارائه حق اختراع

کارشناسان ویزا موندیال شما را در این امر یاری می‌کنند.

۳-موافقت شرکت‌های سرمایه گذار و ارائه نامه حمایت به شما

۴-بررسی پرونده استارتاپ توسط اداره مهاجرت کانادا

پروسه معمولا ۱۲ تا ۱۶ ماه به طول می‌انجامد. در این زمان می‌توان برای ویزای کار موقت استارتاپ اقدام نمود.

۵-تایید پرونده و اخد اقامت دائم کانادا

جزئیات سرمایه گذاری در برنامه ویزای استارتاپ کانادا:

اداره مهاجرت کانادا تعدادی از شرکت‌های سرمایه گذار ریسک پذیر (Venture capital funds)، گروه‌های سرمایه گذار فرشته (Angel investor groups) و انکوباتورهای کسب و کار (Business Incubators) یا همان مراکز رشد را برای شرکت در برنامه ویزای استارت آپ مشخص کرده است.

متقاضیانی که با درخواست آن‌ها موافقت شده است، باید حداقل سرمایه گذاری برای کسب و کار کانادایی خود در نظر بگیرند. اگر سرمایه شما توسط شرکت‌های سرمایه گذار ریسک پذیر تامین می‌شود، این مبلغ باید حداقل ۲۰۰,۰۰۰ دلار باشد. اگر توسط گروه‌های سرمایه گذار فرشته تامین می‌شود، باید حداقل ۷۵,۰۰۰ دلار باشد.

متقاضیان نیازی به تامین مبلغی برای سرمایه گذاری توسط انکوباتورها یا مراکز رشد نمی‌باشند. اما متقاضیان باید در برنامه‌های آن‌ها پذیرفته شوند.

متقاضیان ملزم به استفاده از سرمایه شخصی خود نیستند. اگر کسب و کار کانادایی آن‌ها با شکست مواجه شود، هیچ تاثیری بر وضعیت اقامت دائم آن‌ها نخواهد گذاشت.

گواهینامه تعهد در برنامه استارتاپ کانادا:

برای اینکه مشخص شود که متقاضی از شرکت‌های سرمایه گذار ریسک پذیر، گروه‌های سرمایه گذار فرشته یا انکوباتورها حمایت دریافت کرده است، سازمان سرمایه گذار باید یک گواهینامه تعهد را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کند. این گواهینامه شامل اطلاعاتی در خصوص توافق بین متقاضی و سازمان سرمایه گذار است. هدف آن جمع بندی جزئیات مربوط به تعهد بین سازمان سرمایه گذار و متقاضی است.

علاوه بر این، متقاضی یک نامه حمایت از سازمان سرمایه گذار نیز دریافت می‌کند که باید در پرونده درخواست اقامت دائم خود، آن را لحاظ کند. اگر دو یا چند متقاضی، به عنوان عضوی از همان کسب و کار معرفی شوند، تعهد سازمان سرمایه گذار می‌تواند مشروط به یک یا چند “عضو کلیدی” برای دریافت اقامت دائم باشد. عضو کلیدی فردی است که توسط سازمان سرمایه گذار مشخصا برای کسب و کار، ضروری تلقی می‌شود. اگر به هر دلیلی پرونده اعضای کلیدی رد شود، پرونده سایر افرادی که در تعهدنامه ذکر شده‌اند نیز مردود می‌شود.

دریافت حمایت از چند سازمان سرمایه گذار:

متقاضیان می‌توانند از چند سازمان مشخص شده، حمایت دریافت کنند که به آن سندیکا می‌گویند. در این مورد، تمامی سازمان‌های حمایت کننده با یکدیگر تنها یک گواهینامه تعهد و یک نامه حمایت را برای متقاضیان صادر می‌کنند.

به محض اینکه یک شرکت سرمایه گذار ریسک پذیر در یک کسب و کار سرمایه گذاری کند، حداقل سرمایه گذاری کلی آن کسب و کار ۲۰۰,۰۰۰ دلار خواهد بود، حتی اگر یک گروه سرمایه گذار فرشته نیز در همان کسب و کار سرمایه گذاری کند.

اگر کسب و کار توسط یکی از گروه‌های سرمایه گذار فرشته حمایت می‌شود، اما از شرکت‌های سرمایه گذار ریسک پذیر حمایت دریافت نکند، حداقل مبلغ کلی که باید در آن کسب و کار سرمایه گذاری شود، ۷۵,۰۰۰ دلار خواهد بود.

مجوز کار ویزای استارتاپ کانادا:

مجوز کار ویزای استارتاپ کانادا (Start-up Visa) این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید به عنوان یک کارآفرین در توسعه کسب و کار خود مشغول به کار شوید. این مجوز تنها به مدت یک سال دارای اعتبار خواهد بود و به شما امکان کار کردن در کانادا، مادامی که درخواست اقامت دائم شما در حال بررسی است را می‌دهد. اکثر درخواست‌های اقامت دائم در این یک سال رسیدگی می‌شوند. در غیر این صورت امکان تمدید این مجوز نیز وجود خواهد داشت.

در این نوشتار به نحوه درخواست این مجوز کار کوتاه مدت و شرایط آن می‌پردازیم. این مجوز کار کوتاه مدت تنها برای افرادی است که از سازمان‌های معرفی شده، تعهدنامه و نامه حمایت دریافت کرده باشند. اگر واجد شرایط این مجوز باشید، باید قبل از درخواست اقامت دائم، برای دریافت آن اقدام کنید.

 

شرایط اخذ مجوز کار ویزای استارتاپ کانادا:

برای واجد شرایط شدن این مجوز کار، باید:

شرایط مجوز کار همراه ویزای استارتاپ کانادا برای اعضای خانواده

اگر برای مجوز کار یا همان Work Permit اقدام می‌کنید، می‌توانید همسر و فرزندان وابسته خود را تحت شرایطی با خود در مهاجرت به کانادا همراه کنید.

همسر

اگر همسر شما قصد کار در کانادا را دارد، می‌تواند به عنوان همسر نیروی کار ماهر اقدام به اخذ مجوز کار Open Work Permit و تکمیل فرم‌های مربوطه نماید.

فرزندان وابسته

اگر فرزندان وابسته شما قصد تحصیل یا کار در کانادا را دارند، باید نسبت به اخذ مجوز تحصیل (استادی پرمیت) و کار و تکمیل فرم‌های مربوطه اقدام نمایند.

 

نحوه درخواست مجوز کار ویزای استارتاپ کانادا:

قبل از ثبت درخواست مجوز کار ویزای استارتاپ کانادا، متقاضی باید ابتدا نامه آفر یا پیشنهاد شغلی خود را ثبت کند. اگر کسب و کار شما موفق به اخذ شماره ثبت از سازمان عایدات کانادا شده باشد باید از طریق پورتال کارفرمایان نسبت به ثبت آفر شغلی و پرداخت هزینه مربوطه اقدام نمایید. اگر کسب و کار شما هنوز موفق به اخذ شماره ثبت نشده است، باید یک ایمیل مبنی بر اینکه کارآفرین هستید به پورتال کارفرمایان ارسال کنید.

پس از ثبت پیشنهاد شغلی می‌توانید برای درخواست مجوز کار اقدام کنید.

تعداد اعضای خانوادهحداقل درآمد مورد نیاز
۱ نفر۲۵,۳۳۸ دلار
۲ نفر۳۱,۵۴۴ دلار
۳ نفر۳۸,۷۸۰ دلار
۴ نفر۴۷,۰۸۴ دلار
۵ نفر۵۳,۴۰۲ دلار
۶ نفر۶۰,۲۲۸ دلار
۷ نفر۶۷,۰۵۵ نفر
بیش از ۷ نفر، به ازاء هر فرد اضافی۶,۸۲۷ دلار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *