ملکی

انواع دعاوی شرکت ها در دادگاه

شرکت خود مطابق قانون شخصیت جداگانه مستقل تحت عنوان شخصیت حقوقی دارد که دعاویی و اختلافات آن هم منحصر به فرد و خاص می باشد و حتی افرادی هم که اغلب درگیر آن هستند مدیر و هیات مدیره و اعضای شرکت هستند. برای اطلاعات بیشتر در حوزه دعاوی شرکت ها می توانید تا پایان مقاله  همراه باشید. پیچیده ترین دعاویی در دادگستری پرونده های مرتبط با شرکت ها می باشد. که این دعاویی میتواند علیه شرکت یا به نفع شرکت باشد.

شماره تماس وکیل شرکت:

شما همراهان عزیز می توانید در صورت تمایل به برقراری ارتباط با وکیل شرکت حمیدرضا برادران ابراهیمی با شماره 09122724813 تماس حاصل نمایید.

ذینفع در دعاویی شرکت ها در دادگاه:

1- سهام داران : هر آن کسی که با سرمایه ای اندک یا زیاد در شرکت سهیم است و سهامی به وی تعلق گرفته است. 2- بستانکاران یا ثالث : الف) طرف قرارداد با شرکت ب) طلبکار از شرکت ج) سهامدار سابق 3- دادستان : در دعاویی ورشکستگی 4- دولت : در دعاویی مالیاتی 5- سایر ذینفعان دعاوی-شرکت-ها-sherkat

سهامداران در چه دعاویی در دادگاه ذینفع هستند؟

1- دعاویی مرتبط به ابطال مجامع موضوع ماده 270 لایحه اصلاح قانون تجارت 2- ابطال بندها و برخی از مصوبات مجامع 3-ابطال جلسه هیات مدیره (صورتجلسه) یا ابطال بخشی از جلسه 4- تقسیم سود و مطالبه سود 5- عزل مدیرعامل یا مدیران : نداشتن صلاحیت یا تصدی در 2 شرکت

دعاوی شرکت ها در دادگاه از سوی چه کسی قابل طرح است؟

نماینده واقعی شرکت هیات مدیره می باشد نه مدیرعامل زیرا که مدیرعامل را هیات مدیره انتخاب میکند اما هیات مدیره را مجمع عمومی انتخاب می کند لذا دعاویی در حدود اساسنامه از سوی مدیران از طرف شرک در دادگاه قابل طرح است. سوال کاربردی و رایج موکلین: اگر 3 مدیر از 5 مدیر قراردادی را امضاء کنند ولی صاحب امضاء نباشند این قرارداد شرکت است؟ پاسخ: خیر با اینکه اکثریت هستند.

دعاویی اصلی و مهم و رایج شرکت ها در دادگاه:

  1. ابطال کل مجامع عمومی : الف) رعایت نکردن تشریفات و قواعد شکلی ب) رعایت نکردن مقررات قانونی و امور ماهوی
  2. ابطال بندهایی از مصوبات مجامع عمومی
  3. ابطال جلسه هیات مدیره (صورتجلسه) یا بخشی از جلسه مجمع عمومی
  4. درخواست توقف شرکت ها
  5. ادعای ثالث (طلبکار) علیه شرکت
  6. شکایت کیفری علیه شرکت

سخن پایانی از سوی وکیل متخصص به امور دعاوی شرکت ها:

اگر شرکتی دارید یا شرکتی می خواهید تاسیس کنید حتما با وکیل متخصص و مجرب در این حوزه مشورت لازم را اخذ کنید بدلیل اینکه برخلاف تصور اغلب مردم، شرکت ها با مجموعه ای از قوانین روبرو هستند که عدم رعایت آن می تواند شرکتی را با انحلال یا ورشکستگی یا حتی ابطال مواجه کند لذا در صورت تمایل می توانید با اینجانب به عنوان وکیل دادگستری و مشاور حقوقی از طریق راه های ارتباطی در سایت مشورت لازم را انجام داده تا در نهایت از لحاظ حقوقی امنیت لازم را بدست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *