دسته‌بندی نشده

مشاوره حقوقی

امروزه با پیچیدگی معاملات و مبادلات تجاری مادی و معنوی یا موضوعات خانوادگی و… ، مشاوره حقوقی امری ضروری و لازم است چرا که معاملات و مبادلات و دیگر موارد، ارتباط نزدیکی با علم حقوق و بایدها و نبایدهای مسائل حقوقی دارد که در صورت عدم رعایت میتواند خسارت جبران ناپذیری به اشخاص وارد نماید. به همین منظور میتوانید با داشتن یک مشاور حقوقی مجرب و متخصص و قابل اعتماد خود را از درگیر شدن یا اتلاف سرمایه و… مصون بمانید.

مشاوره حقوقی کیست؟

مشاور حقوقی کسی است که با گذراندن دوران تحصیلی رشته حقوق و اخذ جواز لازم برای اشتغال میتواند مشاوره لازم را ارائه دهد و بعضا هم مشاوره ها بصورت تخصصی میباشد.

انواع مشاوره حقوقی:

1-مشاوره حضوری: در صورت دقیق تر و جزئی تر این نوع از مشاوره توصیه میشود. 2-مشاوره آنلاین: این نوع از مشاوره از راه دور و بصورت مجازی برای صرفه جویی در وقت و هزینه میتواند مثمر ثمر باشد. 3-مشاوره تلفنی: در مواقع ضروری و عجله ای مشاوره تلفنی بهترین گزینه برای کسب اطلاع میباشد.

مهارت های مشاوره حقوقی:

1-مشاور حقوقی خانواده:

مشاور حقوقی خانواده مسلط و متخصص به امور خانوادگی و دیگر موارد مرتبط از قبیل، مطالبه مهریه، نفقه، اجرت المثل، جهیزیه، حضانت فرزند، طلاق، وصیت و ارث، محجوریت و سرپرستی و… میباشد که افراد با ارتباط حقوقی با مشاوران میتوانند به بهترین نتیجه تعیین تکلیف کنند.

2-مشاور حقوقی کیفری:

امور کیفری از قبیل، قتل، سرقت، کلاهبرداری، دیات، خیانت در امانت، ارتشا، شرب خمر، تجاوز به عنف و… از موارد تخصصی میباشد در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهام در یکی از این موضوعات میتوانید از طریق مشاوره کیفری به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

3-مشاور حقوقی شرکت ها:

شرکت ها و موارد مرتبط با آن از قبیل ثبت، انحلال، تشکیل و مسئولیت های شخصیت حقوقی و… جزو صلاحیت های تخصصی مشاوره در امور شرکت ها میباشد. مشاوره حقوقی در حوزه شرکت ها از موارد تخصصی و پیچیده میباشد که هرکسی قادر به پاسخگویی و رفع ابهام از آن نمیباشد.

4-مشاور حقوقی ملکی:

املاک و مستغلات با موارد حقوقی ارتباط تنگاتنگی دارد یعنی اینکه ثبت املاک و دعاویی مرتبط با امور ثبتی، قراردادهای املاک، دعاویی حقوقی مرتبط با املاک از قبیل الزام به تنظیم سند رسمی، خلع ید، تخلیه، روابط موجر و مستاجر، ابطال اسناد، تخریب و… جزو مشاوره های تخصصی در امور املاک میباشد که آشنایی یا عدم آشنایی با مسائل حقوقی املاک میتواند سرمایه کسی را احقاق یا اعاده و یا نابود نماید

5-مشاور حقوقی قراردادها:

بستن قرارداد یا تنظیم یا فسخ و انحلال جزو موارد مطرح و جاری در سیستم حقوقی کشور میباشد لذا یک مشاوره تخصصی در امور قراردادها میتواند هر کسی را از پرتگاه نجات دهد با ارتباط موثر با یک مشاوره متخصص به امور قراردادها امنیت حقوقی خود را تضمین نمایید.

6-مشاور حقوقی ثبتی:

امور ثبت اسناد و املاک جزو آن دسته از تخصص هایی است که ارتباط تنگاتنگی با مسائل مالی هر کسی دارد لذا مشاوره متخصص در این حوزه میتواند کمک شایانی به هرکسی نماید. شاوره حقوقی-moshavere hoghoghi

ویژگی هایی مشاوره حقوقی:

1-مهارت لازم 2-صداقت 3-مسئولیت پذیر 4-متعهد 5-دارا بودن پروانه وکالت دادگستری معتبر از کانون های وکلای دادگستری ایران : لازم است یک مشاور حقوقی خود نیز وکیل دادگستری هم باشد چرا که زمانی مشاوره حقوقی میتواند مشاوره تخصصی و صحیح بدهد که با رویه دادگاه ها و پرونده ها نیز آشنا باشد در غیراینصورت آن مشاوره به شخص از قالب و اصول متناسبی برخوردار نیست.

مزایای مشاوره حقوقی:

امروزه نیازمند به این هستیم که مشاور حقوقی برای خود در امور مختلف داشته باشیم. این امر مزایایی دارد از قبیل اطمینان، آرامش و امنیت را به همراه دارد و شخص با ارتباط موثر با یک مشاور میتواند زندگی روزمره خود را به نحو احسن پشت سر بگذارد.

چگونه به مشاور حقوقی اطمینان کنیم؟

زمانی که مشاور حقوقی تخصص و ارتباط موثر داشته باشد این اطمینان برای هرکسی ایجاد میشود که یک مشاور حقوقی متخصص کنار خود داشته باشد. زمانی میتوانید به مشاور حقوقی اطمینان کنید که اعتماد اولیه براساس اصول صحیح را سرلوحه زندگی خود قرار بدهید. اعتماد کنید تا اطمینان حاصل شود.

مشاور حقوقی رایگان از دروغ تا واقعیت:

مشاوره حقوقی در صلاحیت تخصصی وکیل دادگستری میباشد که این امر از مهارت های مطرح و لازمه هر جامعه ای است. زمانی که ما اجناسی را بخواهیم خریداری نماییم با تبلیغات فریفته و دروغی از قبیل گارانتی مادام العمر، ضمانت 10 ساله، حمل و نقل رایگان جنس، تضمین اصالت کالا و… مواجه میشویم که اکثر این تبلیغات با مواقعیت تطبیق ندارد. البته حرفه وکالت و مشاور حقوقی قابل قیاس با بازار فروش اجناس نیست اما متاسفانه در حرفه وکالت و مشاوره اشخاص سواستفاده گر و حیله گر نفوذ کرده اند و بدنبال کسب درآمد از هر راهی هستند که این امر صدمات گوناگونی به همراه دارد. توصیه این است که به این تبلیغات اعتماد 100 درصدی نکنید چرا که خسارت جبران ناپذیری به همراه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *