وکیل طلاق

این مقاله توسط وکیل طلاق حمیدرضا برادران ابراهیمی به نگارش درآمده است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. یکی از راه های انحلال عقد نکاح بین زوجین، طلاق می باشد. با وقوع طلاق زوجیت بین زن و شوهر از بین می رود و دیگر رابطه زناشویی بین آنها امکان پذیر نیست. طلاق آثار حقوقی مالی و غیرمالی گوناگونی دارد که طرفین باید به آن اشراف کامل داشته باشند.

شماره تماس وکیل طلاق:

این مقاله توسط حمیدرضا برادران ابراهیمی وکیل پایه یک دادگستری متخصص در دعوی خانواده به نگارش درآمده است. در صورت نیاز به برقراری ارتباط با وکیل طلاق در تهران و دریافت مشاوره حقوقی تخصصی توسط ایشان با شماره 09122724813 تماس حاصل نمایید.

معنای طلاق چیست؟

طلاق به معنای جدایی زن و شوهر (زوجین) و یکی از راه های انحلال عقد نکاح می باشد.

وکیل-طلاق-vakil-talagh-dar-tehran

پیشنهاد ما برای شما مقالات ذیل می باشد:

طلاق از طرف زن

دادخواست مطالبه نفقه

دادخواست مطالبه مهریه

دادخواست طلاق توافقی

دادخواست استرداد جهیزیه

انواع طلاق:

1- طلاق رجعی

2- طلاق بائن

طلاق بائن خود بر اقسام ذیل است:

الف) هرگاه طلاق در موقعی انجام شود که زن دوشیزه و باکره باشد.

ب) طلاق در زمانی باشد که زن یائسه شده باشد.

ج) طلاق خلع و مبارات

د) طلاقی که پس از سه بار وصلت متوالی به عمل آید یعنی زن و شوهری سه بار ازدواج کنند یا رجوع کنند و طلاق بگیرند.

دادگاه صالح:

دادگاه صالح برای رسیدگی به دعوای طلاق ، دادگاه خانواده در محل اقامت سکونت مشترک طرفین یا محل اقامت خوانده صالح به رسیدگی می باشد.

آثار حقوقی طلاق:

آثار حقوقی طلاق شامل تادیه مهریه بر اساس شاخصهای تورم، نحله و اجرت المثل و نفقه ایام عده و انجام تعهد برای شرط تنصیف دارایی هایی که زوج در زمان زندگی مشترک بدست آورده می باشد.

مشاوره حقوقی طلاق توسط وکیل طلاق:

برای انجام طلاق نیازمند مشاوره لازم می باشید تا بهترین راه برای طرح دعوا برای شما تعیین شود. مشاوره می تواند برای معلوم شود که آیا طرح دعوای طلاق به صلاح است یا نه. اگر نیاز به طلاق باشد چه نوع از اقسام طلاق فوق است.

هزینه وکیل طلاق

وکیل طلاق:

داشتن وکیل برای طلاق امری ضروری است چرا که دعوای طلاق نیازمند رعایت تشریفات و طرح دعوای مناسب است بنابراین وکیل هست که با تجربه و تخصص متناسب می تواند بهترین راه را برای شما که متقاضی طلاق هستید تعیین نماید.

سخن پایانی:

در صورت انجام امر مشاوره خانواده و عدم سازش و تصمیم بر جدایی، می توانید در وهله اول برای مشاوره حقوقی و بعد در صورت تمایل برای سپردن پرونده خود می توانید با شماره 09122724813 تماس حاصل فرمایید.

پیام بگذارید