وکیل سفته

سفته یک سند تجاری مانند چک است با این تفاوت که امضا کننده آن متعهد می شود تا مبلغی را زمانی معین یا عندالمطالبه در وجه حامل یا شخص معلومی بپردازد. این سند تجاری در صورت استفاده غیر در صورت می تواند برای تعهد کننده یا گیرنده مشکلاتی را ایجاد نماید که در هر دو صورت فرد مذکور به وکیل سفته نیاز پیدا می کند.

وکیل سفته در تهران:

قبل از این که به سراغ وکیل سفته برویم باید به این نکته دقت داشته باشید که سفته مانند چک یک سند معتبر تجاری و در صورتی که قوانین این برگه را ندانید و از آن استفاده نماید، در دردسرهای بدی قرار می گیرد. به هر حال اگر از کسی سفته به عنوان تضمین قبول کرده اید یا بالعکس و الان درگیر مشکلات مربوطه هستید باید قبل از هر کاری به سراغ وکیل سفته بروید. وکیل سفته فردی حرفه ای و آشنا به امور سند های تجاری می باشد که می تواند بهترین راه ممکن برای خلاصی از این مشکل را به شما نشان دهد.

شماره تماس بهترین وکیل سفته در تهران:

اگر به هر دلیل از سفته استفاده کرده اید و یا سفته ای وصول نشده در دست دارید باید به سراغ وکیل خوب برای سفته بروید. اگر واقعا می خواهید مشکلتان در کمترین زمان و بدون هیچ دردسری پیگیری و انجام شود توصیه می کنیم تا از طریق شماره‌ی «09122724813» با حمیدرضا برادران ابراهیمی وکیل دادگستری در ارتباط باشید.

مشاوره رایگان سفته

راه های وصول سفته:

به طور کلی برای وصول سفته از 2 طریق می توانید اقدام کنید که هر روش با توجه به شرایط شما می تواند استفاده شود، اما توصیه می کنیم قبل از هر کاری حتما با وکیل متخصص سفته مشورت کنید تا راه بهتر را بتوانید انتخاب و سریع تر به پول خود برسید. در ادامه هر 2 راه وصول سفته را بررسی می کنیم.

 1. مراجعه به اداره ثبت

در اولین روش شما می توانید در صورتی که به وظایف قانونی خود عمل کرده باشید، علیه صادر کننده، پشت نویس یا ضامن از طریق اسناد رسمی واقع در اداره ثبت اقدام و درخواست توقیف اموال بلامعارض اشخاص ذکر شده را برای وصول سفته ارائه نماید.

 1. ارائه دادخواست حقوقی

در دومین روش شما می توانید از طریق دادخواست حقوقی علیه صادر کننده یا هر فردی که به نحوی مسئول سفته است، اقدام کنید و در صورتی که به محکومیت صادر کننده منجر شود و فرد مالی برای پرداخت و صول سفته نداشته باشد، سفته حالت کیفری به خود گرفته و حکم بازداشت و حبس فرد صادر می شود.

بهترین وکیل سفته در تهران:

در صورتی که درگیر دعاوی حقوقی مربوط به سفته هستید و می‌خواهید هر چه سریعتر از مشکلاتی که در آن گیر کرده‌اید خلاص شوید، باید به سراغ بهترین وکیل سفته در تهران بروید. با توجه به این موضوع توصیه می‌کنم با متخصصین ما از طریق شماره اعلام شده در ارتباط باشید.

سفته چه زمانی شکل قانونی پیدا می کند؟

سفته هم مانند چک بوده و برای این که شکل قانونی داشته باشد باید بخش های معین در برگه ی سفته وجود داشته باشد تا جلوه قانونی به خود بگیرد و بتوان برای وصول آن اقدام نمود. برای این که سفته شکلی قانونی داشته باشد با موارد زیر در آن وجود داشته باشد.

 • مبلغ سفته باید هم به صورت عددی و به هم به صورتی حروفی ذکر شود
 • تاریخ صدور و پرداخت سفته
 • نام صادر کننده و دارنده سفته
 • اگر سفته در جهت ضمانت استفاده می شود، باید حتما عنوان ضمانت شده ذکر شود.
 • سفته چه زمانی ماهیت کیفری به خود می گیرد؟
 • امضا یا مهر صادر کننده
 • نام سند سفته

در کل سفته دارای ماهیت حقوقی است مگر این که فرد گیرنده در صورت عدم پرداخت، سفته را واخواست نماید. در این صورت که فرد گیرنده ظرف ده روز از تاریخ وصول سفته، آن را واخواست کند، سفته دیگر ماهیت حقوقی نداشته و بدین ترتیب ماهیت کیفری به خود گرفته و می توان برای دریافت حکم جلب صادر کننده اقدام نمود.

چرا داشتن وکیل سفته ضروری است؟

گرفتن وکیل سفته به دلایل مختلفی ضروری است که در ادامه مهم ترین آنها را ذکر می کنیم. ولی اگر بخواهیم داشتن وکیل سفته یا وکیل چک را خلاصه کنیم باید به این موضوع دقت کنید که این اسناد تجاری حکم پول نقد را داشته و فردی که آن را دارد می تواند با توجه به زمان مشخص شده یا شروط دیگر در زمان های مختلف اقدام به وصول آن نماید و اگر نتواند سفته را به هر دلیل وصول نماید باید به راه های دیگر برای وصول سفته فکر کند که این موضوع نیز وقت گیر است مگر اینکه به سراغ وکیل سفته رفته باشد. در ادامه دلایل بیشتری را مرور خواهیم کرد.

 1. آشنایی کامل وکیل به موارد قانونی

وکیل سفته به تمام مسائل قانونی اسناد تجاری واقف بوده و در کمترین زمان می تواند مشکل شما را حل کند. در ضمن با توجه به آگاهی وکیل از موارد قانونی بدون نیز به اقدامی از سمت شما، وکیل می تواند واخواست تنظیم نماید.

 1. عدم نیاز به حضور شما در دادگاه

با وجود وکیل شما می تواند به کار های دیگر خود برسید و نیاز ندارید که به صورت حضوری به دادگاه بروید و مشکلات بیشتری برایتان ایجاد شود.

 1. بررسی دقیق ادعاهای عدم بعضات مالی صادر کننده

در خیلی از مواد مسئول سفته ادعا می کند که نمی تواند مبلغ کلی سفته برا بپردازد و سعی دارد که با پرداخت قسمتی از زیر پرداخت کامل سفته شانه خالی کند که وکیل می تواند این ادعای پوچ را ثابت و تمام حق و حقوق شما را زنده کند.

 1. جلوگیری از اتلاف بیشتر زمان و ضرر مالی بیشتر شما

با طولانی شدن دوره دادگاه و مراحل وصول سفته، شما نه تنها زمان زیادی از دست می دهید، بلکه ممکن به دلیل نیاز به این پول ضرر های زیادی کنید و به علاوه با توجه به کاهش روزانه ارزش پول، مسلما شما ضرر زیادی خواهید کرد که وکیل سفته می تواند این ضرر را به صورت چشم گیر کاهش دهد.

 1. گرفتن حکم جلب مسئول سفته در صورت نیاز

در صورتی که مسئول سفته نخواهد یا نتواند مبلغ سفته را وصول کند وکیل در کمترین زمان اقدام به تغییر جلوه حقوقی سفته به جلوه کیفری می کند و حکم جلب فرد را می گیرد تا امکان فرار یا هر اقدام دیگری را از او بگیرد.

علت پشت نویسی سفته چیست؟

برای انتقال سفته بانکی به فردی دیگر یا وصول وجه سفته آن را پشت نویسی می کنند. اگر سفته با هدف انتقال به شخصی دیگر پشت نویسی شود، دارنده جدید تمام مزایا و حقوق سفته را خواهد داشت و می تواند اقدام به وصول آن نماید.

سفته بدون نام چه کاربردی دارد؟

سفته بدون نام یکی دیگر از حالت های تنظیم سفته است که در این حالت این امکان وجود دارد که صادر کننده سفته بدون ذکر نام طلبکار سفته ای را صادر کند. در این حالت دارنده می تواند اقدام به وصول نماید یا با حواله کردن سفته به هر فردی دیگری آن فرد را مسئول وصول سفته نماید.

مقالات ذیل را بخوانید و در صورت داشتن سوال و دریافت مشاوره حقوقی رایگان با شماره 0912724813 تماس حاصل نمایید.

قانون چک جدید

اعلام مفقودی چک

وکیل چک

بهترین وکیل دعاوی سفته چه کسی است؟

اگر به دنبال بهترین وکیل سفته های وصول نشده هستید باید به این نکته دقت کنید که این فرد باید برای مدت زیادی در حوزه اسناد تجاری مانند سفته، چک و برات فعالیت کرده باشد تا بتواند طبق قانون و استفاده درست از آن شما را به حق و حقوقتان برساند. توصیه می کنیم به جای پیگیری های بی ثمر همان اول به سراغ وکیل مجرب سفته بروید و تمام مشکلات خود را حل کنید.

بهترین زمان برای دریافت مشاوره از وکیل سفته؟

همانطور که در ابتدای مقاله نیز اشاره شد، سفته یک سند و برگه قانونی است که تبعات مختلفی را برای شما به دنبال دارد؛ با توجه به این موضوع، بهترین زمان برای دریافت مشاوره حقوقی فوری از وکیل سفته، قبل از اقدام به ارائه سفته به شخص ثالث است. دقت داشته باشید که شما موظف به پرداخت سفته‌هایی هستید که به هر عنوانی به اشخاص یا ارگان‌های مختلف ارائه می‌کنید، با توجه به این موضوع باید در ارائه سفته نهایت دقت را داشته باشید.

هزینه وکیل سفته چقدر است؟

هزینه وکیل در دعاوی مختلف بسیار متفاوت است و وکیل سفته نیز از این قاعده مستثنا نیست. البته طبق قانون چارچوب مشخصی برای هزینه وکیل سفته در نظر گرفته شده است، ولی در بعضی از موارد وکیل با توافقی جدا که با موکل خود دارد، هزینه بیشتر یا کمتری اخذ می‌نماید که البته این نوع قرارداد نیز باید در چارچوب قانون باشد.

هزینه وکیل برای سفته

آیا انتقال سفته امکان پذیر است؟

اگر قرار است سفته به نفر سومی واگذار شود باید از طریق ظهر نویسی این اتفاق بیافتد و در این صورت است که تمام حقوق و مزایای مربوطه به سفته به دارنده جدید آن انتقال می یابد. انتقال سفته از طریق دارنده سفته انجام می شود و کسی که سفته به نام صادر شده، همان دارنده سفته است. به علاوه اگر قرار است کسی به عنوان وکیل فرد دارنده سفته وارد عمل شود، باید در سفته اسم او به عنوان وکیل وصول سفته آورده شود و سفته از طریق امضا پشت نویسی شود.

سفته را از کجا می توان تهیه نمود؟

سفته مانند چک نیست که حتما قبل از گرفتن آن به بانک اقدام نمود و شرایط فرد بررسی شود تا بانک او را تایید نماید، زیرا مواردی که سفته برای آن ها استفاده می شود، خیلی متفاوت از چک می باشد و بیشتر از سفته برای تضمین استفاده می شود. با تمام این تفاسیر برای دریافت سفته باید به بانک مراجعه کنید ولی دیده شده که خیلی از افراد از طریق دکه ها نیز سفته تهیه می کنند که امکان کلاه برداری در این نوع سفته ها خیلی زیاد است.

جمع بندی:

سفته یکی از اسناد تجاری است که بیشتر برای تضمین استفاده می شود ولی زمانی که نتوان آن را به هر دلیل وصول نمود باید از طریق وکیل سفته و قانون اقدام نمود که به ظاهر بهترین کار ممکن است. توصیه می کنیم که اگر به هر دلیل سفته وصول نشده دارید، قبل از هر کاری به سراغ یک مشاور حقوقی بروید تا بهترین گزینه ها را جلوی پای شما قرار دهد.

پیام بگذارید