آدرس اداره کار تهران برای شکایات کجاست

آدرس اداره کار تهران برای شکایات مردمی برای هر منطقه از تهران متفاوت است. به طور کلی در طول شاهد مراجعه کننده های زیادی هستیم که در رابطه با کار و اشغال خود دچار مشکل شده اند و مراجع رسیدگی به درخواست های آن ها اداره کار مراکز استان ها است. برای شهر بزرگی همچون تهران حجم این درخواست چندین برابر است و درخواست های حقوقی و مالی مرتبط با کار در شعبات مختلف این اداره پیگیری می شود.

دقیق ترین آدرس اداره کار تهران برای شکایات کجاست؟

در گذشته مراجعه های حضوری به آدرس اداره کار تهران برای شکایات بسیار زیاد بود و افراد حاضر در این ادارات تنها جوابگوی حجم اندکی از درخواست ها بودند از این شلوغی شعبه های اداره کار معضل بزرگی برای افراد و کارمندان بود؛ اما امروزه با سامانه های آنلاین تا حدودی این معضلات رفع شده است و مسئولیت سنگین اداره کار سبک شده است.

معمولا مسائل مالی و حقوقی مرتبط با کار در سه اداره ادارات تامین اجتماعی، ادارات کار و رفاه اجتماعی و هم چنین ادارات مناطق بیست و دو گانه شهرداری تهران پیگیری می شود و درصد زیادی از افرادی که به این ادارات مراجعه می کنند خواستار پیگیری حقوق خود در برابر کارفرمایان هستند. به طور مثال کارگری که در شهر تهران با کارفرمای خود در مورد مسایل مربوط به بیمه، پاداش و سنوات، بیمه بیکاری و حقوق و … دچار مشکل شده است می تواند به اداره کار تهران مراجعه کنید؛ اما پراکندگی جمعیت و بزرگی شهر تهران باعث شده است که این ادارات شعبات فعالی در سطح شهر داشته باشند و فرد باید در شعبه ای که لیست بیمه او پرداخت شده پیگیر حقوق خود در اداره کار و تعاون و رفاه اجتماعی مربوط به آن منطقه اقدامات مرتبط با پرونده خود را پیگیری کند‌.

مطالب پیشنهادی دیگر را نیز بخوانید :  وکیل در فردیس کرج

خدمات اداره کار تهران جهت رسیدگی به شکایات مردمی

اگر به دنبال آدرس اداره کار تهران برای شکایات هستید ابتدا باید بدانید که چه مسائلی در شعبات اداره کار قابل بررسی هستند. این خدمات شامل مواردی از قبیل رسیدگی کردن به اختلافات کارگر و کارفرما، بررسی نمودن شکایت کارگر از کارفرما، بررسی نمودن شکایت کارفرما از کارگران، تشکیل مراجع حل اختلاف به جهت حل و فصل اختلافات کارگری، مشاوره و راهنمای کارگر و کارفرما در مورد محل کار، بازرسی کار، قوانین کار و ایمنی کار، بررسی حقوقی قراردادهای پاداش و افزایش حقوق و سنوات، بررسی اصلاحیه های طرح طبقه بندی مشاغل در کارگاه ها. راهنمایی به کارگران و کارفرمایان درباره قراردادهای دسته جمعی، جمع آوری اطلاعات درباره کارگاه ها فعال و نیمه فعال و ارائه نمودن گزارش های فصلی به وزارت کار، بررسی و نظارت بر عملکرد پیمانکاران حقیقی و حقوقی در جهت اجرای دقیق و منظم مقررات قانون کار و هماهنگی با واحدهای ستادی در وزارت کار می باشد. به طور کلی اگر یک پرونده نیاز به بررسی های دقیق تر و تخصصی تر باشد به اداره کل ارجاع داده می شود.

آدرس شعبات اداره کار تهران برای شکایات

آدرس اداره کار تهران برای شکایات با توجه به منطقه شهرداری است. در واقع در هر منطقه یک شعبه برای رفع مشکلات بین کارگر و کارفرما فعالیت می کنید.

آدرس شعبه شمال شرق تهران: خیابان سمیه- نرسیده به پل حافظ- خیابان شهید پورموسی- نبش چهارراه شیرین. شماره ۴۲

شعبه شمال غرب تهران: کیلومتر ۲ جاده مخصوص کرج، کوی بیمه چهار، کوی سوم شرقی- شماره ۲

مطالب پیشنهادی دیگر را نیز بخوانید :  شماره وکیل قوه قضاییه

شعبه جنوب شرق تهران: جاده دماوند، ابتدای جاده آبعلی، سه راه اتحاد، نبش کوچه منتظری، شماره ۲

شعبه جنوب غرب تهران: خیابان حافظ، خیابان سرهنگ سخایی، نبش سی تیر

اداره کار بخش شمیرانات: بلوار ارتش، خیابان مینی سیتی، شهرک ابوذر* ابوذر ۱۰ (روزبهانی شماره ۱)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی تلفنی 09122724813
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید