ملکی

وکیل سفته – انواع سفته و نحوه وصول سفته

سفته یک سند تجاری مانند چک است با این تفاوت که امضا کننده آن متعهد می شود تا مبلغی را زمانی معین یا عندالمطالبه در وجه حامل یا شخص معلومی بپردازد. این سند تجاری در صورت استفاده غیر در صورت می تواند برای تعهد کننده یا گیرنده مشکلاتی را ایجاد نماید که در هر دو صورت فرد مذکور به وکیل سفته نیاز پیدا می کند.

وکیل سفته در تهران

قبل از این که به سراغ وکیل سفته برویم باید به این نکته دقت داشته باشید که سفته مانند چک یک سند معتبر تجاری و در صورتی که قوانین این برگه را ندانید و از آن استفاده نماید، در دردسرهای بدی قرار می گیرد. به هر حال اگر از کسی سفته به عنوان تضمین قبول کرده اید یا بالعکس و الان درگیر مشکلات مربوطه هستید باید قبل از هر کاری به سراغ وکیل سفته بروید. وکیل سفته فردی حرفه ای و آشنا به امور سند های تجاری می باشد که می تواند بهترین راه ممکن برای خلاصی از این مشکل را به شما نشان دهد.

شماره تماس بهترین وکیل سفته در تهران

اگر به هر دلیل از سفته استفاده کرده اید و یا سفته ای وصول نشده در دست دارید باید به سراغ وکیل خوب برای سفته بروید. اگر واقعا می خواهید مشکلتان در کمترین زمان و بدون هیچ دردسری پیگیری و انجام شود توصیه می کنیم تا از طریق شماره‌ی «09122724813» با حمیدرضا برادران ابراهیمی وکیل دادگستری در ارتباط باشید. مشاوره رایگان سفته

انواع سفته

سفته ها انواع مختلفی دارند که هر کدام در شرایط خاصی مورد استفاده قرار می گیرند و هر یک از این انواع، دارای زیر مجموعه های خاص خود می باشند. که در ادامه هر کدام را بررسی می کنیم. انواع سفته بر اساس قیمت
 • سفته یک میلیون ریالی
 • سفته ده میلیون ریالی
 • سفته بیست میلیون ریالی
 • سفته پنجاه میلیون ریالی

انواع سفته بر اساس کاربرد

سفته برای ضمانت برای مواردی که افراد قرار است که یک کار را انجام دهند یا پروژه ای را برعهده بگیرند، برای اینکه پروژه را به نحو احسن و به صورت کامل انجام دهند، موقع بستن قرارداد یکی از طرفین به عنوان ضمانت، سفته ارائه می‌ کند.
سفته حسن انجام کار شرکت هایی که قصد استخدام و جذب نیروی جدید دارند، از نیروهای جدید درخواست سفته میکنند. تا آن فرد با سفته ضمانت کاملی را ارائه دهد تا به قرارداد پایبند باشد و حریم خصوصی شرکت را حفظ کند.
سفته انجام معاملات کسانی که قصد انجام معاملات مختلف را دارند و باید در کوتاه مدت مبالغ متفاوتی را پرداخت کنند، سفته ارائه می‌ دهند تا فروشند مطمئن باشد که آن فرد پرداخت خود را سر تاریخ معین انجام خواهد داد.

انواع سفته بر اساس نحوه پر کردن

سفته بدون امضا سفته بدون امضا به گونه‌ای است که فرد می تواند سفته را نقد نکند و به یک فرد دیگر بدهد و در یک معامله دیگر از آن استفاده داشته باشد.
سفته بدون تاریخ وقتی که فرد سفته بدون تاریخ دریافت می‌کند، می‌تواند هر زمان که صلاح دید، مبلغ سفته را از صادرکننده ثبت بخواهد.
سفته در وجه حامل اگر روی سفته به جای نام گیرنده در وجه حامل نوشته شود، یعنی هر شخصی که سفته را دارد، می تواند مبلغ سفته را طلب کند.

روش های وصول سفته

وکیل سفته نسبت به روش‌های وصول سفته باید آگاهی کامل داشته باشد. زیرا این کار از طریق روش‌ های مختلفی انجام می شود که در ادامه آنها را بررسی می کنیم.
 • وصول سفته از راه اجرای ثبت
سفته جزو اسناد لازم الاجرا به حساب می آید و وقتی که دارنده به وظایف قانونی خود عمل کند می‌ تواند علیه فرد صادر کننده برای وصول سفته اقدام کند.
 • روش مراجع قضایی دادگستری
در این روش دارنده سفته دادخواست حقوقی علیه مسئول یا مسئولان سند تجاری برای وصول سفته را انجام می دهد و اقامه دعوی می کند. وقتی که صادر کننده سفته محکوم شود، سفته قابل وصول خواهد بود.
 • مطابق رویه
در صورتی که مبلغ سفته تا دویست میلیون ریال باشد باید از طریق شورای حل اختلاف اقدامات لازم انجام شود. اما اگر مبلغ بیش از این مقدار بود، دادگاه حقوقی محل اقامت مناسب ترین مکان برای شکایت و وصول سفته است. قاضی بعد از بررسی های لازم حکم قطعی را برای وصل سفته شما صادر می کند.

بهترین وکیل سفته در تهران

بهترین وکیل سفته در تهران وکیلی می باشد که به مسائل مالی و حقوقی تسلط کامل داشته باشد و بتواند دعاوی مربوط به صفت را به بهترین شکل ممکن حل و فصل کند حمیدرضا برادران ابراهیمی به عنوان وکیل پایه یک دادگستری می تواند در جایگاه وکیل سفته مشاوره های خوبی را چه به صورت حضوری و چه به صورت تلفنی به شما ارائه دهد. در همین راستا می توانید به وبسایت وکیل ابراهیمی مراجعه کنید یا با شماره تماس ۰۲۱۹۱۰۱۰۹۸۳ تماس بگیرید تا اطلاعات کامل را کسب کنید.

سفته چه زمانی شکل قانونی پیدا می کند؟

سفته هم مانند چک بوده و برای این که شکل قانونی داشته باشد باید بخش های معین در برگه ی سفته وجود داشته باشد تا جلوه قانونی به خود بگیرد و بتوان برای وصول آن اقدام نمود. برای این که سفته شکلی قانونی داشته باشد با موارد زیر در آن وجود داشته باشد.
 • مبلغ سفته باید هم به صورت عددی و به هم به صورتی حروفی ذکر شود
 • تاریخ صدور و پرداخت سفته
 • نام صادر کننده و دارنده سفته
 • اگر سفته در جهت ضمانت استفاده می شود، باید حتما عنوان ضمانت شده ذکر شود.
 • سفته چه زمانی ماهیت کیفری به خود می گیرد؟
 • امضا یا مهر صادر کننده
 • نام سند سفته
در کل سفته دارای ماهیت حقوقی است مگر این که فرد گیرنده در صورت عدم پرداخت، سفته را واخواست نماید. در این صورت که فرد گیرنده ظرف ده روز از تاریخ وصول سفته، آن را واخواست کند، سفته دیگر ماهیت حقوقی نداشته و بدین ترتیب ماهیت کیفری به خود گرفته و می توان برای دریافت حکم جلب صادر کننده اقدام نمود.

چرا داشتن وکیل سفته ضروری است؟

گرفتن وکیل سفته به دلایل مختلفی ضروری است که در ادامه مهم ترین آنها را ذکر می کنیم. ولی اگر بخواهیم داشتن وکیل سفته یا وکیل چک را خلاصه کنیم باید به این موضوع دقت کنید که این اسناد تجاری حکم پول نقد را داشته و فردی که آن را دارد می تواند با توجه به زمان مشخص شده یا شروط دیگر در زمان های مختلف اقدام به وصول آن نماید و اگر نتواند سفته را به هر دلیل وصول نماید باید به راه های دیگر برای وصول سفته فکر کند که این موضوع نیز وقت گیر است مگر اینکه به سراغ وکیل سفته رفته باشد. در ادامه دلایل بیشتری را مرور خواهیم کرد.
 1. آشنایی کامل وکیل به موارد قانونی

وکیل سفته به تمام مسائل قانونی اسناد تجاری واقف بوده و در کمترین زمان می تواند مشکل شما را حل کند. در ضمن با توجه به آگاهی وکیل از موارد قانونی بدون نیز به اقدامی از سمت شما، وکیل می تواند واخواست تنظیم نماید.
 1. عدم نیاز به حضور شما در دادگاه

با وجود وکیل شما می تواند به کار های دیگر خود برسید و نیاز ندارید که به صورت حضوری به دادگاه بروید و مشکلات بیشتری برایتان ایجاد شود.
 1. بررسی دقیق ادعاهای عدم بعضات مالی صادر کننده

در خیلی از مواد مسئول سفته ادعا می کند که نمی تواند مبلغ کلی سفته برا بپردازد و سعی دارد که با پرداخت قسمتی از زیر پرداخت کامل سفته شانه خالی کند که وکیل می تواند این ادعای پوچ را ثابت و تمام حق و حقوق شما را زنده کند.
 1. جلوگیری از اتلاف بیشتر زمان و ضرر مالی بیشتر شما

با طولانی شدن دوره دادگاه و مراحل وصول سفته، شما نه تنها زمان زیادی از دست می دهید، بلکه ممکن به دلیل نیاز به این پول ضرر های زیادی کنید و به علاوه با توجه به کاهش روزانه ارزش پول، مسلما شما ضرر زیادی خواهید کرد که وکیل سفته می تواند این ضرر را به صورت چشم گیر کاهش دهد.
 1. گرفتن حکم جلب مسئول سفته در صورت نیاز

در صورتی که مسئول سفته نخواهد یا نتواند مبلغ سفته را وصول کند وکیل در کمترین زمان اقدام به تغییر جلوه حقوقی سفته به جلوه کیفری می کند و حکم جلب فرد را می گیرد تا امکان فرار یا هر اقدام دیگری را از او بگیرد.

علت پشت نویسی سفته چیست؟

برای انتقال سفته بانکی به فردی دیگر یا وصول وجه سفته آن را پشت نویسی می کنند. اگر سفته با هدف انتقال به شخصی دیگر پشت نویسی شود، دارنده جدید تمام مزایا و حقوق سفته را خواهد داشت و می تواند اقدام به وصول آن نماید.

سفته بدون نام چه کاربردی دارد؟

سفته بدون نام نوعی از حالت تنظیم سفته به شمار می‌ آید که نام طلبکار در آن ذکر نمی شود. در این شرایط هر فردی که سفته را در دست داشته باشد می تواند به راحتی آن را وصول کند و از این نظر محدودیتی وجود ندارد. سفته های بدون نام دارای عبارت حواله کرد هستند. که همین عبارت به شخص دارنده سفته این اختیار را می دهد که بتواند سفته را به فرد دیگری منتقل کند تا آن فرد برای وصول سفته اقدامات لازم را انجام دهد.

مزایای سفته بدون نام

 • وصول سریع تر و راحت تر
 • امکان وصول سفته بدون محدودیت شخص
 • درصورت عدم توانایی مراجعه طلبکار برای وصول سفته، می تواند سفته را به فرد معتمد خود برای وصل بسپارد
 • امکان استفاده در معاملات مختلف توسط طلبکار

بهترین وکیل دعاوی سفته چه کسی است؟

اگر به دنبال بهترین وکیل سفته های وصول نشده هستید باید به این نکته دقت کنید که این فرد باید برای مدت زیادی در حوزه اسناد تجاری مانند سفته، چک و برات فعالیت کرده باشد تا بتواند طبق قانون و استفاده درست از آن شما را به حق و حقوقتان برساند. توصیه می کنیم به جای پیگیری های بی ثمر همان اول به سراغ وکیل مجرب سفته بروید و تمام مشکلات خود را حل کنید.

بهترین زمان برای دریافت مشاوره از وکیل سفته؟

همانطور که در ابتدای مقاله نیز اشاره شد، سفته یک سند و برگه قانونی است که تبعات مختلفی را برای شما به دنبال دارد؛ با توجه به این موضوع، بهترین زمان برای دریافت مشاوره حقوقی فوری از وکیل سفته، قبل از اقدام به ارائه سفته به شخص ثالث است. دقت داشته باشید که شما موظف به پرداخت سفته‌هایی هستید که به هر عنوانی به اشخاص یا ارگان‌های مختلف ارائه می‌کنید، با توجه به این موضوع باید در ارائه سفته نهایت دقت را داشته باشید.

هزینه وکیل سفته چقدر است؟

هزینه وکیل سفته امری واحد نیست و به مسائل مختلفی بستگی دارد. اما به صورت کلی همه چیز بستگی به وکیل و موکل و توافقی که انجام می‌ دهند خواهد داشت. اگر قصد استفاده از خدمات وکیل سفته را دارید برای کاهش هزینه می توانید از مشاوره تلفنی حمیدرضا برادران ابراهیمی وکیل پایه یک دادگستری بهره ببرید. زیرا مشاوره تلفنی هزینه بسیار کمتری نسبت به مشاوره حضوری دارد. این فرد به عنوان وکیل تلفنی سفته در زمینه های مختلف مالی و وصول سفته به شما کمک خواهد کرد تا به راحتی سفته خود را با روش‌ های قانونی وصول کنید. در گذشته بسیاری از افراد برای وصول سفته از راه های نامناسب و غیر قانونی استفاده می کردند. اما امروزه با روی کار آمدن وکلای سفته این کار بسیار راحت تر شده است می‌توان در چارچوب قانون سفته را به راحتی وصول کرد. برای آگاهی از هزینه وکیل سفته و دریافت مشاوره های لازم در این زمینه کافی است که با یکی از شماره تماس های زیر ارتباط برقرار کنید؛
 1. ۰۲۱۹۱۰۱۰۹۸۳
 2. ۰۹۹۲۷۵۸۶۸۱۱
 3. ۰۹۱۲۲۷۲۴۸۱۳
با برقراری تماس با هر یک از این شماره ها می توانید به بهترین وکیل سفته تهران متصل شوید و سوالات خود را در زمینه هزینه و سایر خدمات، بپرسید. هزینه وکیل برای سفته

آیا انتقال سفته امکان پذیر است؟

اگر قرار است سفته به نفر سومی واگذار شود باید از طریق ظهر نویسی این اتفاق بیافتد و در این صورت است که تمام حقوق و مزایای مربوطه به سفته به دارنده جدید آن انتقال می یابد. انتقال سفته از طریق دارنده سفته انجام می شود و کسی که سفته به نام صادر شده، همان دارنده سفته است. به علاوه اگر قرار است کسی به عنوان وکیل فرد دارنده سفته وارد عمل شود، باید در سفته اسم او به عنوان وکیل وصول سفته آورده شود و سفته از طریق امضا پشت نویسی شود.

سفته را از کجا می توان تهیه نمود؟

سفته مانند چک نیست که حتما قبل از گرفتن آن به بانک اقدام نمود و شرایط فرد بررسی شود تا بانک او را تایید نماید، زیرا مواردی که سفته برای آن ها استفاده می شود، خیلی متفاوت از چک می باشد و بیشتر از سفته برای تضمین استفاده می شود. با تمام این تفاسیر برای دریافت سفته باید به بانک مراجعه کنید ولی دیده شده که خیلی از افراد از طریق دکه ها نیز سفته تهیه می کنند که امکان کلاه برداری در این نوع سفته ها خیلی زیاد است. جمع بندی سفته یکی از اسناد تجاری است که بیشتر برای تضمین استفاده می شود ولی زمانی که نتوان آن را به هر دلیل وصول نمود باید از طریق وکیل سفته و قانون اقدام نمود که به ظاهر بهترین کار ممکن است. توصیه می کنیم که اگر به هر دلیل سفته وصول نشده دارید، قبل از هر کاری به سراغ یک مشاور حقوقی آنلاین و یا حضوری بروید تا بهترین گزینه ها را جلوی پای شما قرار دهد.

دیدگاهی در مورد “وکیل سفته – انواع سفته و نحوه وصول سفته

 1. نیما گفت:

  سلام و درود
  هزینه وکیل سفته تفریبا چقدر هستش؟

  1. vakilebrahimi گفت:

   سلام. بستگی به مبلغ سفته دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *