وکیل ملکی متخصص

یکی از مهم ترین دعاوی حقوقی، دعوا های ملکی است، و به وکیل متخصص در این گونه دعاوی، وکیل ملکی می گویند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

معمولا دعوا های ملکی از پیچیدگی های خاصی برخوردار است، و هر فرد عادی نمی تواند به تنهایی از این نوع پرونده ها موفق بیرون اید، و حتی خطایی کوچک منجر به صرف هزینه های اضاف و زیادی می شود.

بدیهی است وکلای متخصص ملکی، با توجه به پیچیده بودن دعاوی املاک، در این زمینه تخصص و دانش کافی را دارند، و می توانند به خوبی از پس این پرونده ها برآیند.

شماره وکیل ملکی متخصص:

این مقاله توسط حمیدرضا برادران ابراهیمی وکیل پایه یک دادگستری به نگارش درآمده است. شما همراهان عزیز می توانید جهت دریافت مشاوره حقوقی فوری با شماره 09122724813 تماس حاصل نمایید.

وکیل ملکی متخصص کسی است که:

 • دارای مجوز وکالت، از کانون وکلای دادگستری می باشد.
 • وکیل ملکی متخصص تجربه زیادی در حوزه دعاوی ملکی دارد.
 • دانش، اطلاعات و اگاهی های زیادی در زمینه قوانین و ملک و املاک دارد.

دعاوی ملکی اصولا جز مهم ترین دعاوی هستند؛ زیرا این نوع دعاوی تاثیر زیادی در زندگی اقتصادی طرفین دعوا دارد؛ همین مورد به تنهایی اهمیت وکیل متخصص ملکی را نشان می دهد.

در دعاوی ملکی، همیشه امکان تضییع حق افراد وجود د ارد، به همین جهت برای رسیدگی بهتر این گونه پرونده ها و گرفتن حق خود باید به بهترین وکیل ملکی مراجعه کنید و از آن مشورت بگیرید.

تخصص وکلای ملکی به سه دسته تقسیم می شود:

 • وکیل ملکی متخصص در دعاوی حقوقی
 • وکیل ملکی متخصص در دعاوی ملکی، ثبتی
 • وکیل متخصص در دعاوی ملکی کیفری

وکیل ملکی ارزان

حیطه فعالیت وکیل ملکی :

لازم به ذکر است که، وکیل دعاوی ملکی می تواند در دعاوی خانوادگی و… نیز فعالیت کند، اما این وکلا ترجیح می دهند، به صورت تخصصی در بخش دعاوی ملکی عمل نمایند.

از جمله دعاوی حقوقی و ملکی که یک وکیل ملکی، در آن فعالیت می کند، می توان به این موارد اشاره کرد:

تنظیم سند رسمی

خلع ید

کلاهبرداری

تعدیل اجاره بها

تقسیم اموال مشاع

تخلیه املاک استیجاری

تایید فسخ معامله

تصرف عدوانی

اخذ بایان کار

جعل سند

انتقال فروش مال غیر

ممانعت از حق

مطالبه وجه التزام قراردادی

و بسیاری موارد دیگر.

وکیل ملکی آنلاین

بهترین وکیل ملکی در تهران دارای چه ویزگی هایی است؟

وکیل متخصص ملکی، از دانش حقوقی خوبی، متناسب با نوع حرفه تخصصی اش برخوردار می باشد.

 وکیل ملکی، در حوزه املاک دانش گسترده ای دارد، و اطلاعات زیادی در مورد قوانین مختلف دعاوی حقوقی، کیفری، و ثبتی را دارا می باشد.

از دیگر ویژگی های وکیل متخصص ملکی می توان به  تجربه و تخصص او در دعاوی ملکی، اشاره کرد. یک وکیل ملکی متخصص، باید دارای تجربه و سابقه خوبی داشته باشد؛ زیرا تجربه در این شاخه از علم حقوق، بسیار پر اهمیت تر است.

وکیل ملکی متخصص، مهارت کافی برای پذیرفتن پرونده های پیچیده ملکی را دارد، و از آنجایی که به تمامی قوانین و جزییات مسلط است، می داند که چگونه علیه فردی دیگر ادعای دعوی کند و چطور به احقاق حق موکل خود ببردازد.

از دیگر ویژگی وکیل ملکی، قابل اعتماد بودن اوست؛ از آن جهت که ما تمامی مدارک و اسناد خود را به وکیل ملکی می سپاریم، از این رو او باید فردی باشد که ما بتوانیم با اعتماد کامل مدارک و اطلاعات خود را به او سپرده و اطمینان کامل از مسئولیت پذیری آن داشته باشیم، همچنین یک وکیل متخصص ملکی باید، صداقت لازم را برای بیان واقعیت به موکل خود داشته باشد، وبا صداقت کامل موکل خود را در جریان تمامی مراحل پرونده بگذارد.

یک وکیل خوب، باید دست به قلم خوبی داشته باشد و بتواند لوایح و دادخواست ها را به خوبی تنظیم نماید؛ وکلایی که اهل نوشتن هستند به خوبی می توانند به احقاق حق موکل خود بپردازند.

همچنین این وکلا باید تجربه های عملی در زمینه دعاوی ملکی را داشته باشند، و بتوانند با مهارت های جانبی خود از جمله ترفند های مذاکراتی، زبان بدن و… بدون درگیری از حقوق موکل خود دفاع کنند، زیرا برای حل و فصل دعاوی املاک تنها دانش و آگاهی مهم نیست، بلکه سیاست و هوش و ذکاوت بالای یک وکیل نیز نقش مهمی در موفقیت یک پرونده دارد.

و از دیگر ویژگی های وکیل ملکی مجرب می توان به این موارد اشاره کرد:

 • دارای حسن شهرت و درستکاری باشد.
 • تسلط به قوانینی مثل: بیع، مشارکت در ساخت، حق سرقفلی و کسب و بیشه، املاک وقفی، املاک رهنی را دارا باشد.
 • دارای نمونه کارهایی موفق باشد.
 • از مزایا و ویژگی های دیگر وکیل ملکی این است که، وکیل نویسنده کتوب ملکی باشد.

پیشنهاد می کنیم مقالات ذیل را خوانده و در صورت داشتن هرگونه سوالی با شماره 09122724813 تماس حاصل نمایید و یا سوالات خود را در قسمت نظرات بیان کرده تا توسط وکیل ملکی متخصص به آن پاسخ داده شود.

وکیل دیوان عدالت اداری

وکیل تخلیه ملک

خرید و فروش ملک قولنامه ای

هزینه یک وکیل دعاوی ملکی  در تهران چقدر است؟

هزینه وکالت وکلای ملکی نرخ معیین و ثابتی ندارد، و عوامل مختلفی در تعیین قیمت آن اثر گذار هستند، مثل:

 • منصف بودن وکیل ملکی
 • قیمت و ارزش ملک
 • میزان سختی کار و زمان مرد نیاز برای حل پرونده
 • خوش سابقه و با تجربه بودن وکیل

استخدام یک وکبل ملکی متخصص چه مزایایی دارد؟

وکیل ملکی متخصص، در پرونده های دعاوی املاک مزایای زیادی دارد، مثل:

 • وکیل ملکی متخصص، به دلیل آشنایی با مفاهیم و اصطلاحات حقوقی و قانونی و دارا بودن تجربیات عملی، از بروز خطاها و اشتباهات قرارداد های ملکی جلوگیری می کند.
 • وکلای املاک، در حوزه معاملات فروش تا اختلاف بین طرفین تخصص دارند؛ وکیل ملکی قبل از بسته شدن قرارداد مشارکت، تمام مدارک را مورد بررسی و دقت قرار می دهد، و در صورت وجود هر گونه مشکل و ایراد در اسناد و مدارک، کار های لازمه را انجام می دهد.
 • وکلای املاک به دلیل قدرت تحلیل بالا، با بررسی کامل پرونده به جزییات آن پی می برند، و می توانند در برابر قاضی دفاع خوبی را از موکل خود داشته باشند.

جمع بندی:

هر شخص(حقیقی یا حقوقی) حق دفاع و مراجعه به خدمات وکیل را دارد، و با توجه به اینکه پرونده های حقوقی ملک و املاک دارای پیچ و خم ها و قوانین خاصی است؛ و راه های قانونی متعددی برای حل و فصل یک پرونده ملکی وجود دارد؛ و فقط یک وکیل متخصص ملکی است که از عهده این قوانین و پیچیدگی ها بر می آید، بهتر است که برای جلوگیری از اتلاف وقت و گرفتن نتیجه مطلوب، امور قانونی خود را با خیالی آسوده به وکیل متخصص ملکی بسپارید و از متضرر شدن خود جلوگیری کنید.

1 دیدگاه

پیام بگذارید