وکیل طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی: از پرونده های رایج قوه قضاییه مربوط به دعاوی خانواده و طلاق توافقی می باشد و در شهر بزرگی مانند تهران طلاق توافقی رتبه اول را دارد.حمیدرضا برادران ابراهیمی در این نوشته بطور کامل در ارتباط با شرایط و مراحل طلاق توافقی توضیح کامل داده است، تا مراجعه کنندگان عزیز به تمام مراحل طلاق توافقی اشراف کامل داشته باشند و با توجه به چگونگی روند پرونده تصمیم گیری کنند.شما همراهان عزیز می توانید در صورت نیاز به برقراری ارتباط با وکیل طلاق توافقی و دریافت مشاوره حقوقی رایگان و همچنین تنظیم لایحه و دادخواست و یا اعطای وکالت به اینجانب با شماره 09122724813 تماس حاصل نمایید.

شماره تماس وکیل توافقی:

طلاق  توافقی در کشور ما بسیار رایج شده است و افرادی که قصد جدایی دارند به دنبال یک وکیل حرفه ای و مجرب در حوزه طلاق توافقی می باشند تا بتوانند در کمترین زمان ممکن کار خود را به پایان برسانند.در صورت نیاز به تماس با وکیل طلاق توافقی با شماره 09122724813 تماس حاصل نمایید.

طلاق توافقی چیست؟

طلاق به معنای بر هم خوردن ازدواج می باشد یکی از انواع طلاق،طلاق توافقی می باشددر این نوع طلاق طرفین زودتر به نتیجه می رسند و دوستانه از هم جدا می شوند.

در طلاق توافقی زوجین در ارتباط با مسائلی همچون حضانت بچه،ملاقات بچه،و همچنین مسائل مالی اعم از نفقه و مهریه به یکدیگر به تفاهم می رسند.

هزینه وکیل طلاق توافقی

اولین گام برای طلاق توافقی چیست؟

در اولین گام برای طلاق توافقی باید در سامانه ثبت طلاق مراجعه کنند و در آنجا روز و ساعت و سپس مرکز مشاوره را انتخاب نمایند که پس از آن قاضی با در نظر گرفتن نظریه کارشناس رای را صادر می نمایدکه شامل گواهی عدم سازش می باشد که زوجین می توانند به مدت 3 ماه از تاریخ صدور مهلت دارند تا به دفترخانه مراجعه کنند و طلاق را ثبت نمایند.

مهریه در طلاق توافقی:

  • زوجین می توانند توافق کنند که زوج مقدار معینی از مهریه را پرداخت کند بطور مثال زوجه می تواند مقداری از مهریه خود را ببخشد و الباقی مهریه خود را مطالبه نماید
  • زوجه می تواند بخشی از مهریه خود را در قبال کسب برخی امتیازات به زوج بذل نماید و باقی مانده آن را مطالبه نمابد.

بیشتر بخوانید و آن را با دوستان خود به اشتراک گذاشته:

دادخواست استرداد جهیزیه

طلاق از طرف زن

دادخواست طلاق توافقی

اجرت المثل زوجه

دادخواست مطالبه مهریه

حق طلاق چیست؟

نفقه در طلاق توافقی به گفته وکیل طلاق توافقی:

مطابق با ماده 29 قانون حمایت خانواده:

دادگاه مکلف است در پرونده های طلاق حتی طلاق توافقی تکلیف نفقه زوجه را نیز تعیین نماید. اما مبنای طلاق توافقی، توافق زوجین است پس نفقه در طلاق توافقی منوط به توافق زوجین است.

نفقه فرزند در طلاق توافقی:

مطابق با ماده 1999 قانون مدنی:

پرداخت و تامین نفقه اولاد به عهده پدر است و در صورتی که پدر فوت کرده باشد یا قادر به پرداخت نفقه فرزندان نباشد. پرداخت نفقه به عهده پدر بزرگ خواهد بود و در صورتی که جد پدری هم زنده نباشد یا نتواند نفقه بپردازد، تامین هزینه ها به عهده مادر خواهد بود. در قانون پیش بینی شده است که اگر پدری با داشتن امکانات مالی از پرداخت نفقه فرزندانش خودداری کند . این مساله بار کیفری دارد. فرزندان یا فردی که مسئولیت  سرپرستی و نگهداری فرزندان را به عهده دارد، می تواند علیه او در این رابطه به دادگاه شکایت کند. آنها می توانند با ارائه دادخواست به دادگاه و دریافت رای قطعی به میزان نفقه تعیین شده اموال و دارایی پدر را به نفع خود توقیف کنند و بار کیفری عدم پرداخت نفقه درماده 642 قانون مجازات اسلامی از 3 ماه و یک روز تا 5 ماه حبس تعیین شده است .اما در طلاق توافقی، زوجین می توانند در مورد نفقه فرزندان توافق انجام بدهند و تعیین کنند که پرداخت نفقه به عهده چه کسی است و همچنین به چه میزان باید پرداخت شود که در صورت عدم توافق زوجین می توانند از دادگاه تقاضا کنند. به دلیل تورم و افزایش قیمتها در مورد تعیین میزان نفقه قابل تعدیل است در نتیجه مادر می تواند با رجوع به دادگاه در خواست تعدیل میزان نفقه را مطرح کند.

مدارک لازم برای انجام طلاق توافقی از زبان وکیل توافقی:

1-اصل و کپی مدارک سناسایی زوجین

2-اصل و کپی عقد نامه یا سند ازدواج

3-در صورت باکره نبودن زوجه گواهی عدم بارداری

4-گواهی عدم سازش

همچنین زوجه در هنگام صیغه طلاق نباید عادت ماهیانه باشد.

وکیل طلاق توافقی-vakil talagh tavafoghi

سوالات رایجی که امکان دارد در مورد طلاق توافقی در ذهن شما شکل بگیرد را وکیل طلاق توافقی در این مطلب به آن پاسخ می دهد.

1-آیا در طلاف توافقی زوجین می توانند در مورد مسائل مربوط به نفقه، مهریه، حضانت فرزندان به توافق برسند یا نظر دادگاه اهمیت دارد؟

در پاسخ به این سوال شما باید بگوییم بله زوجین می توانند با یکدیگر به توافق برسند و نظر طرفین برای دادگاه محترم است.

2-زوجین تا چه مدت پس از دریافت گواهی عدم سارش می توانند طلاق خود را به ثبت برسانند؟

به گفته وکیل طلاق توافقی زوجین می توانند تا 3 ماه پس از صدور گواهی عدم سازش نسب به طلاق خود اقدام بکنند.

در آخر اینکه شما همراهان گرامی اگر سوالی راجع به طلاق توافقی برایتان پیش آمد می توانید از مشاوره حقوقی رایگان وکیل حمیدرضا برادران ابراهیمی وکیل دادگستری بهره مند شوید.این مشاوره برای راحتی شما عزیزان می تواند هم به صورت حضوری و هم به صورت تلفنی و یا آنلاین باشد

تمام مراحل طلاق توافقی توسط حمیدرضا برادران ابراهیمی وکیل پایه یک دادگستری به صورت کاملا قانونی و با رعایت موازین انجام می شود. برای اطلاع از هزینه ها و مدت زمان با ما تماس بگیرید.

پیام بگذارید