وکیل برای حق طلاق

در قانون جمهوری اسلامی ایران حق طلاق با مرد است و این حق تنها در شرایط محدودی به زن داده می شود. وکیل برای حق طلاق با آگاهی از شرایط طلاق می تواند به نحو احسن پرونده را پیگیری و مدیریت کند. با توجه به اینکه روند طلاق امروزه متفاوت تر از گذشته است و تمام تلاش دادگاه و مشاور و وکیل برای آن است که بنیان خانواده را حفظ کنند پس ممکن است اگر طلاق توافقی نباشد و به درخواست یکی از زوجین و عدم رضایت یکی از طرفین مطرح شود پروسه طولانی و سختی پیش رو داشته باشند. پس برای این کار یک وکیل با تجربه می تواند برای طرف طلاقی که حق با اوست دادخواست مطرح کند و با اطلاع کامل از قانون و پروسه قانونی این کار را دنبال کند.

شماره تماس وکیل طلاق:

این مقاله توسط حمیدرضا یرادران ابراهیمی وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی به نگارش درآمده است. شما همراهان عزیز می توانید جهت دریافت مشاوره حقوقی رایگان 24 ساعته با شماره 09122724813 تماس حاصل نمایید.

وکیل برای حق طلاق زن:

تعویض وکالت برای اعمال طلاق یعنی زوج به زوجه وکالت دهد که بتواند به دادگاه مراجعه کند و خود را مطلقه کند. زن می تواند وکیل برای طلاق انتخاب کند و در جلسات دادگاه حضور پیدا نکند. وکیل اگر بتواند یکی از شروط ضمن عقد را ثابت کند به طور مثال عدم پرداخت نفقه زوجه، اعتیاد، جنون و بیماری، زندان و … را مطرح کند و مدارک کافی برای اثبات داشته باشد می تواند طلاق زن را از دادگاه بگیرد. در اینگونه شرایط دادگاه به طور کامل دلایل طلاق را بررسی می کند و کارشناسان مربوطه هم اگر دلایل زن برای طلاق را معتبر بدانند و آن را اثبات کنند دادگاه حق صدور طلاق حتی بدون مراجعه زوج را دارد و گرفتن وکیل در واقع مساوی با پیگیری صحیح پرونده تا حصول نتیجه مورد انتظار است.

وکیل برای حق طلاق مرد:

وکیل برای طلاق مرد در واقع مسئولیت راحت تری دارد چون طبق قانون طلاق حق مرد است و هر زمان که بخواهد می تواند با پرداخت حق و حقوق زن او را طلاق دهد. وکالت دادن به یک وکیل برای این پرونده می تواند از متضرر شدن مرد جلوگیری کند و راحت تر می تواند دلایل مرد برای طلاق را اثبات کند. در گذشته که تنها افراد با مراجعه به دفتر ازدواج و طلاق همسر خود را طلاق می دادند هرج و مرج بسیاری به وجود آمده بودند و آمار طلاق به طرز فجیعی بالا رفته بود تا اینکه قانون جدید مراجعه به دادگاه و مشاور را الزامی کرد تا مردان برای طلاق فرصت تجدید نظر داشته باشند.

مقالات ذیل را خوانده و در صورت داشتن هرگونه سوال و دریافت مشاوره حقوقی فوری با شماره 09122724813 تماس حاصل نمایید.

وکیل نفقه

وکیل مهریه در تهران

شرایط ابطال حق طلاق زن

مزایای وکیل برای طلاق:

گرفتن وکیل برای طلاق زمانی که طلاق با زن یا مرد باشد زن یا مرد نیازی به حضور در دادگاه ندارند و وکیل تمام مراحل را در دادگستری پیگیری می کند. از آنجا که کارهای حقوقی و اداری طلاق از جمله کارهای تخصصی هستند و قوانین زیادی برای گرفتن حقوق طرفین وجود دارد که ممکن است افراد با ناآگاهی از این قوانین حقوقشان پایمال شود و یا اینکه به دلیل فشار وارد شده بر آن ها بخواهند از آن بگذرند اما تجربه یک وکیل و سفت و سخت بودن تصمیمات و پایبندی به ان ها می تواند در احقاق حقوق هر کدام از زوجین موثر باشد.

پیام بگذارید

یک × 2 =